ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Αχ αυτά τα ουφάκια... όλο ουφ και ουφ!
20. 02. 2019

Στο πλαίσιο του προγράμματος ‘Family and Community Literacy’ επισκέφτηκε την τάξη του Γ2 η κα Φένια Φοιρού, μητέρα της συμμαθήτριάς μας, Σόνιας Μαυράκη, και μαζί με τη Σόνια μας διάβασαν το βιβλίο ‘Το ουφάκι’ του Αύγουστου Κορτώ. Αφού μας παρουσίασαν με πολύ εκφραστικό τρόπο το βιβλίο, συζητήσαμε για τα δικά μας άγχη και μας πρότειναν τρόπους, για να τα αντιμετωπίζουμε, κάνοντας και λίγη… γιόγκα!

Στο τέλος φτιάξαμε τα δικά μας ουφάκια, για να μας ηρεμούν κάθε φορά που τα χρειαζόμαστε, και φυσικά κεραστήκαμε και τρουφάκια-ουφάκια, που τα έφτιαξαν για εμάς η Σόνια και η μαμά της. Τις ευχαριστούμε πολύ για την παρουσίαση και το γλυκό κέρασμα!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε