ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Halloween στα Λύκεια της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής
31. 10. 2023

Την Τρίτη 31 Οκτωβρίου, οι μαθητές του Γενικού κι Επαγγελματικού Λυκείου είχαν την ευκαιρία να ανατρέξουν στην Κέλτικη παράδοση προκειμένου να μάθουν για την ιστορία του Halloween. Παρακολούθησαν ένα βίντεο από το NationalGeographicκαι μία παρουσίαση που ετοίμασαν συμμαθητές τους, μασκαρεύτηκαν για να τρομάξουν τα φαντάσματα που επιστρέφουν στη γη καθώς σύμφωνα με το έθιμο, η 31η Οκτωβρίου είναι η παραμονή της ημέρας των Αγίων Πάντων για την Καθολική Εκκλησία κι ο εορτασμός ολοκληρώθηκε με την προσφορά γλυκισμάτων σε όλους τους μαθητές.

Halloween στα Λύκεια της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής