ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Επίσκεψη μαθητών του Μουσικού Σχολείου Τρίπολης
23. 03. 2017

Μαθητές της Β’ Λυκείου του Μουσικού Σχολείου της Τρίπολης επισκέφτηκαν τη Σχολή μας, στο πλαίσιο του περιβαλλοντικού προγράμματος του σχολείου τους. Οι μαθητές και οι συνοδοί τους συμμετείχαν σε παρουσίαση και συζήτηση με το συντονιστή του προγράμματος πρακτικής άσκησης κ. Μυλωνά Ιωάννη, ενώ στη συνέχεια πήραν μέρος σε εκπαιδευτικές δράσεις μαζί με μαθητές της Β’ Επαγγελματικού Λυκείου. Ήταν μια ενδιαφέρουσα εμπειρία για όλους μας. Ευχαριστούμε πολύ τα παιδιά και τους συνοδούς καθηγητές τους για την επίσκεψη αυτή και ευχόμαστε να τους ξαναδούμε σύντομα.

Επίσκεψη μαθητών του Μουσικού Σχολείου Τρίπολης