ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Πρόγραμμα επισκέψεων σε αγροδιατροφικές επιχειρήσεις - ΜΠΕΛΑΣ
09. 03. 2018

Οι μαθητές των ειδικοτήτων “Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών” και “Τεχνικός Ζωικής Παραγωγής” της Γ΄ τάξης, επισκέφθηκαν την εταιρεία παραγωγής τυροκομικών προϊόντων  “ΜΠΕΛΑΣ”, στη Μεγάλη Γέφυρα Πιερίας. Κατά την επίσκεψη οι μαθητές ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις και είδαν από κοντά τον τρόπο και τις επεξεργασίες που γίνονται για την παραγωγή τυροκομικών προϊόντων όπως η φέτα, τα καπνιστά κίτρινα τυριά, το κασέρι και άλλα τυροκομικά προϊόντα.

Ευχάριστη έκπληξη κατά την ξενάγηση είναι η συνάντηση δύο αποφοίτων της Σχολής που εργάζονται στην εταιρεία στο τμήμα του ποιοτικού ελέγχου.

Πρόγραμμα επισκέψεων σε αγροδιατροφικές επιχειρήσεις - ΜΠΕΛΑΣ