ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Παρουσίαση έρευνας για τις εξαγωγές-εισαγωγές του αγροδιατροφικού τομέα
21. 11. 2016

Οι μαθητές της Γ’ Επαγγελματικού Λυκείου, παρακολούθησαν στο Seth Frank Auditorium του Κολλεγίου Perrotis την παρουσίαση έρευνας με θέμα “Οι Ελληνικές Αγρο-διατροφικές Εξαγωγές προ και μετά της οικονομικής κρίσης (2004-2009 & 2010-2015)”. Η έρευνα εκπονήθηκε και παρουσιάστηκε από τους καθηγητές του Κολλεγίου Perrotis, Δόκτωρα Κώτσιο, κα Εμμανουηλίδου και κ. Καρτσιώτη.

Σκοπός της έρευνας είναι να εξετάσει το μέγεθος του διεθνούς εμπορίου του Ελληνικού αγροδιατροφικού τομέα (αξίες, ποσότητες και τιμές), πριν και μετά την οικονομική κρίση, προκειμένου να καταγραφούν και εξεταστούν οι επιδόσεις, οι μεταβολές αλλά και οι πιθανές ευκαιρίες του κλάδου.

Οι μαθητές μας παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την παρουσίαση, ενώ συμμετείχαν στη συζήτηση που ακολούθησε υποβάλλοντας ερωτήσεις.

Παρουσίαση έρευνας για τις εξαγωγές-εισαγωγές του αγροδιατροφικού τομέα