ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Πρόγραμμα επισκέψεων σε αγροδιατροφικές επιχειρήσεις
09. 12. 2016

Οι μαθητές του Επαγγελματικού Λυκείου μας, επισκέφτηκαν τις εγκαταστάσεις της εταιρίας παραγωγής καλλωπιστικών φυτών Selecta One, στο Ερατεινό Καβάλας.

Η εταιρία χρησιμοποιεί το γεωθερμικό δυναμικό της περιοχής για τη θέρμανση 60 στρ. υδροπονικών θερμοκηπίων, παραγωγής καλλωπιστικών φυτών.

Η μητρική εταιρία Selecta One είναι μία οικογενειακή επιχείρηση, στις 5 μεγαλύτερες εταιρείες στον χώρο της αναπαραγωγής, παραγωγής και πώλησης καλλωπιστικών φυτών, με την έδρα της στην Στουτγάρδη της Γερμανίας και παραρτήματα σε Ευρώπη, Αμερική, Αφρική και Ασία.

Πρόγραμμα επισκέψεων σε αγροδιατροφικές επιχειρήσεις