ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Πρόγραμμα Ανταλλαγών 4-Η
03. 11. 2016
Από τις 17 Οκτωβρίου έως τις 5 Δεκεμβρίου φιλοξενείται στην ΑΓΣ η Marissa Bartmann, απόφοιτη του πανεπιστημίου New Mexico της Αμερικής στο πλαίσιο του προγράμματος ανταλλαγών 4-Η.

Η Marissa Bartmann σπούδασε Γεωπονία και θα ακολουθήσει καριέρα στον αγροτικό τομέα όταν επιστρέψει στην Αμερική κι αφού ολοκληρώσει την εκπαίδευσή της στην ΑΓΣ .
Το πρόγραμμα 4-Η δίνει τη δυνατότητα σε μαθητές μας να επισκεφθούν αντίστοιχα μία πολιτεία της Αμερικής, για 6 εβδομάδες, με σκοπό να βελτιώσουν τα αγγλικά τους και να γνωρίσουν νέες τεχνικές και μεθόδους που εφαρμόζονται στον αγροδιατροφικό τομέα. Οι μαθητές μας, Δημήτρης Μπέκας και Θάνος Γεωργίου που επισκέφθηκαν πέρυσι την Αμερική με το πρόγραμμα 4-Η σημειώνουν ότι η παραμονή τους εκεί ήταν "εμπειρία ζωής που θα τους μείνει αξέχαστη".
Πρόγραμμα Ανταλλαγών 4-Η