ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Πρόγραμμα επισκέψεων σε αγροδιατροφικές επιχειρήσεις - ΒΕΡΓΙΝΑ
16. 02. 2018

Στο πλαίσιο του προγράμματος επισκέψεων σε αγροδιατροφικές επιχειρήσεις οι μαθητές της Γ’ τάξης του Επαγγελματικού Λυκείου ταξίδεψαν στην Κομοτηνή και ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις της "Ζυθοποιίας Μακεδονίας - Θράκης" που παράγει την μπύρα "ΒΕΡΓΙΝΑ" και το πράσινο τσάι "Tuvunu".

Οι μαθητές παρακολούθησαν παρουσίαση της εταιρείας, δοκίμασαν το τσάι και τη σόδα “Tuvunu” και έμαθαν για τον τρόπο παραγωγής της μπύρας και του τσαγιού. Ακολούθησε ξενάγηση στις εγκαταστάσεις παραγωγής της μπύρας και στα εργαστήρια χημικών αναλύσεων της εταιρείας.

Πρόγραμμα επισκέψεων σε αγροδιατροφικές επιχειρήσεις - ΒΕΡΓΙΝΑ