ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Επαγγελματικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Πρωϊνή συγκέντρωση μαθητών
25. 11. 2016

Οι μαθητές μας συγκεντρώνονται κάθε μέρα, για δέκα λεπτά, πριν την έναρξη των μαθημάτων στο James Hall και ένας μαθητής της Β' ή της Γ' τάξης, παρουσιάζει στο μαθητικό σώμα ένα θέμα της επιλογής του.

Οι πρωινές μαθητικές ομιλίες αποτελούν παράδοση στη Σχολή μας. Ο θεσμός των πρωινών ομιλιών προσφέρει πολλά θετικά στοιχεία στους μαθητές, αφού τους δίνει τη δυνατότητα να εξοικειωθούν με την ομιλία μπροστά σ΄ ένα μεγάλο κοινό, αποτελεί μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να γνωρίσουν καινούργια πράγματα, αλλά και βοηθά στη βιωματική προπαρασκευή διδασκόντων και διδασκομένων για τα μαθήματα που ξεκινούν σε λίγη ώρα.

Πρωϊνή συγκέντρωση μαθητών