ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Τα Μπουμπουκάκια συνάντησαν τους Καλικάντζαρους στο θέατρο Αθήναιον!
12. 12. 2023

Τα μπουμπουκάκια παρακολούθησαν ένα χορευτικό χριστουγεννιάτικο υπερθέαμα στο θέατρο Αθήναιον.

Χορευτές-Ηθοποιοί από την Σχολή Χορού "Καφαντάρη" παρουσίασαν μια εντυπωσιακή παράσταση. Ο κ. Ξενοφώντας είναι ένας εύπορος εργοδότης που απεχθάνεται τα δώρα, τις γιορτές και τα Χριστούγεννα. Την πρωτοχρονιά των Χριστουγέννων μάλιστα δεν συμπεριφέρεται καθόλου καλά στους εργαζομένους του και έτσι το βράδυ που πέφτει για ύπνο μεταμορφώνεται σε καλικάντζαρο...

Συναντάει όμώς ένα Αγγελάκι , το οποίο έχει μια αποστολή: να κατεβεί στη Γη τα Χριστούγεννα, να βρει έναν γρουσούζη άνθρωπο και να καταφέρει να τον κάνει καλό… Τι λέτε ότι συνέβη;

Η μουσική που επέλεξαν,τα κουστούμια, οι μπαλαρίνες με τις πουέντ και τις τουτού τους ήταν κάποια από αυτα που ενθουσίασαν μικρούς και μεγάλους.

Τα μπουμπουκάκια έχουν να σας δώσουν μια συμβούλη: Να μοιράζετε αγάπη και αγκαλιές απλόχερα και αν τύχει και  πετύχετε αυτήν την παραστάση την επόμενη χρόνια, να κλείσετε σίγουρα εισιτήριο!

Καλά Χριστούγεννα & Καλές Γιορτές!