ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Ν όπως Νερό (STEM)
09. 06. 2020

Γνωρίσαμε το γράμμα Ν, παίξαμε μαζί του, το εντοπίσαμε σε λέξεις, το γράψαμε με κλαδάκια και στο τέλος αποφασίσαμε να παίξουμε με το Ν του νερού! Τι θα δοκιμάσουμε αυτή τη φορά; Φτιάξαμε ο καθένας το δικό του βαρκάκι με σφουγγάρι, τους  βάλαμε κατάρτια και πανιά και βγήκαμε να τα ετοιμάσουμε για το πρώτο τους ταξίδι! Για να δούμε; Θα χρειαστούν βοήθεια για να φτάσουν στον προορισμό τους; Θα φυσήξουμε στα πανιά; Θα βουλιάξει κανένα βαρκάκι; Σαν σωστοί επιστήμονες κάνουμε προβλέψεις, δοκιμάζουμε και βγάζουμε συμπεράσματα... παίζοντας!