ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Τα χρώματα της Άνοιξης!
16. 04. 2018

Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου στο πλαίσιο της θεματικής ενότητας “Μικροί καλλιτέχνες”, αδράξανε την ευκαιρία της ηλιόλουστης ημέρας και βγήκανε για περίπατο στο πεδίo της σχολής. Στόχος της βόλτας  τους, ήταν να συναντήσουν την «παλέτα των χρωμάτων της φύσης». Στο δρόμο τους συνάντησαν λουλούδια διαφόρων ποικιλιών και χρωμάτων, καλλωπιστικά και άγρια, με αγκάθια ή χωρίς. Την παράσταση όμως έκλεψαν, οι κατακόκκινες παπαρούνες και μία μικρή πεταλουδίτσα. Αφού, τρέξανε ανάμεσα στα καταπράσινα χωράφια της μεγάλης καλλιέργειας, συλλέξανε λίγα λουλούδια και φτιάξανε τα δικά τους μπουκέτα, ως αναμνηστικό αυτής της βόλτας.