ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Love suncatchers!
14. 02. 2017

14 Φεβρουαρίου ημέρα των ερωτευμένων, για εμάς…ημέρα Αγάπης!! Και πώς θα δείξουμε την αγάπη μας στους άλλους; Χαρίζοντας τους ένα όμορφο και συμβολικό δωράκι φτιαγμένο με πολλή όρεξη και αγάπη! Έτσι, οι μαθητές του Νηπιαγωγείου γιόρτασαν την ημέρα “Αγάπης” φτιάχνοντας love suncatchers!! Αρχικά, έκοψαν περιμετρικά το χαρτόνι σε σχήμα καρδιάς. Έπειτα, αφαίρεσαν το εσωτερικό του στο οποίο κόλλησαν διάφανη κολλητική μεμβράνη, την οποία διακόσμησαν με χρωματιστά κομμάτια ζελατίνης. Αφού η κατασκευή ολοκληρώθηκε, αυτό που απέμεινε ήταν να…….πιάσουμε και να μοιράσουμε σε όσους αγαπάμε λίγη αγάπη!!!