ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
The one with the Halloween messy play!
31. 10. 2023

Μια από τις αγαπημένες μας γιορτές του χρόνου είναι το Halloween. Φέτος αποφασίσαμε να προσθέσουμε στις δραστηριότητές μας και κάτι διαφορετικό. Τα μικρά μας παιδάκια, φορώντας τις πιο τρομακτικές στολές τους, ξεκίνησαν το πιο messy κυνήγι μαγισσών ανάμεσα σε...ζυμαρικά!

Ναι, καλά ακούσατε! Οι μικροί μας κυνηγοί, αποφασισμένοι να γίνουν από μασκαράδες, πιο messy από ποτέ διασκέδασαν τη μέρα του Halloween ξετρυπώνοντας μέσα σε χρωματιστά μακαρόνια και ρύζι,  νυχτερίδες, αράχνες, φαντάσματα και μαύρες γάτες.

Τελικά, τα αντικείμενα πιάστηκαν, κι εμείς καταλήξαμε με ένα κουτί γεμάτο treats, χέρια γεμάτα χρώματα, και πολύ γέλιο στις αποσκευές μας.

Εσείς τι θα διαλέγατε; Trick or treat?