ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Επίσκεψη στη Βιβλιοθήκη της Σχολής!
23. 11. 2016

Το Νηπιαγωγείο μας επισκέφτηκε τη Βιβλιοθήκη "Δημήτρης & Αλίκη Περρωτή". Εκεί, περίμεναν τους μαθητές μας, οι υπεύθυνες της Βιβλιοθήκης, για να βρούμε όλοι μαζί μία λύση σε ένα πολύ σημαντικό ζήτημα!

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Φιλαναγνωσίας, οι μαθητές του Νηπιαγωγείου έγραψαν ένα γράμμα στις βιβλιοθηκονόμους, ζητώντας συμβουλές για τη φροντίδα των βιβλίων των τάξεών τους. Το γράμμα παρέδωσαν οι ίδιοι οι μαθητές, μαζί με ένα παραμύθι, το οποίο χρειαζόταν "βοήθεια". Στο τέλος, οι μαθητές δεν έχασαν την ευκαιρία και σταματήσανε λίγο, για να παρατηρήσουν το γλυπτό του σπορέα που κοσμεί την είσοδο της Βιβλιοθήκης!