ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Μύρισε Χριστούγεννα!
06. 12. 2016

Στο Νηπιαγωγείο μας μύρισε Χριστούγεννα με χειροποίητα στολίδια από φυσικά υλικά, εικαστικές κατασκευές και πολλά τραγούδια! Τα παιδιά μας στόλισαν το Χριστουγεννιάτικο δέντρο με τα δικά τους στολίδια από φύλλα και καρπούς δέντρων, με τη χρυσόσκονη να έχει την τιμητική της. Στη συνέχεια, κι επειδή δεν έχει χιονίσει, φτιάξαμε τους δικούς μας χιονάνθρωπους σε μαύρα χαρτόνια, βάφοντάς τους με τα δάχτυλά μας.

Τέλος, από τις Χριστουγεννιάτικες ετοιμασίες δε θα μπορούσαν να λείπουν τα κάλαντα! Με τη συνοδεία της κιθάρας και του ακορντεόν, τα παιδιά μας είπαν τα κάλαντα όλοι μαζί σαν μία οικογένεια... η οικογένεια του Νηπιαγωγείου της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής!