ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Οι πιο νόστιμοι κουραμπιέδες!
14. 12. 2016

Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου αποφάσισαν να γιορτάσουν τα Χριστούγεννα με τα παραδοσιακά γλυκίσματα! Μάζεψαν λοιπόν τα υλικά τους και αφού τα μέτρησαν και τα κατέγραψαν, έβαλαν όλο το μεράκι τους και έφτιαξαν τους καλύτερους κουραμπιέδες για αυτούς που αγαπούν! Με τη συνοδεία χριστουγεννιάτικης μουσικής, φτιάξαμε καρδούλες, αστεράκια, γλειφιτζούρια, έλατα και χιονανθρώπους. Μας άρεσε τόσο πολύ που περιμέναμε με ανυπομονησία να ψηθούν για να τους δοκιμάσουμε! Όταν ήταν έτοιμοι, πήραμε όλοι ένα πουγκάκι με κουραμπιέδες για να κεράσουμε και την οικογένειά μας!