ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Τα αρώματα της φύσης!
27. 11. 2017

Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου εκμεταλλευόμενοι το βροχερό καιρό, πραγματοποίησαν έναν μεγάλο περίπατο στο πεδίο της Σχολής. Φόρεσαν τα πολύχρωμα αδιάβροχα και τις γαλότσες τους και ατρόμητοι βγήκαν να απολαύσουν τις σταγόνες της βροχής. Στην αρχή της πορείας τους, τα παιδιά άδραξαν την ευκαιρία της βροχερής ημέρας, μυρίζοντας τα αρώματα του φθινοπώρου όπως το βρεγμένο χώμα. Λίγο πιο κάτω τους περίμεναν τα αρωματικά φυτά να τους αποχαιρετίσουν, χαρίζοντάς τους λίγο από το άρωμά τους. Τέλος, τα ερεθίσματα της φύσης συνέβαλαν στο να αποτελέσει όλο αυτό μία μοναδική εμπειρία.