ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Επίσκεψη στους "γιατρούς" των βιβλίων
11. 10. 2017

Σήμερα επισκεφθήκαμε τη βιβλιοθήκη ¨Δημήτρης και Αλίκη Περρωτή" προκειμένου να παραδώσουμε τα χαλασμένα μας βιβλία στους "γιατρούς" των βιβλίων, τους βιβλιοθηκονόμους, μαζί με ένα γράμμα όπου τους παρακαλούμε να μας τα διορθώσουν. Αφού παραδώσαμε το γράμμα μας, οι βιβλιοθηκονόμοι μας ξενάγησαν στη βιβλιοθήκη και μας έδειξαν και τα εργαλεία που χρησιμοποιούν στη διάσωση των βιβλίων. Κόλλες, μπογιές, βελόνες και κλωστές, όλα επιτάχθηκαν για να επιδιορθωθούν τα βιβλία μας. Τώρα ανυπομονούμε για την επόμενη μας συνάντηση με τις βιβλιοθηκονόμους, όπου θα πάρουμε πίσω τα βιβλία που τόσο μας αρέσουν και μας κάνουν εξυπνότερους, όπως μας είπαν τα παιδιά.