ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Βόλτα στο πεδίο της Σχολής!
22. 01. 2018

Το κρύο και οι ψιχάλες δεν πτοούν τους μαθητές του Νηπιαγωγείου. Φόρεσαν τους σκούφους και τα αδιάβροχά τους και περιπλανήθηκαν στο πεδίο της Σχολής. Σκέφτηκαν να επισκεφτούν σημεία τα οποία βρίσκονται δίπλα στο σχολείο τους. Πρώτος προορισμός...το βουστάσιο φυσικά! Η περιέργεια για το τι κάνει η αγελαδίτσα μας η «Λόλα», μας οδήγησε κατευθείαν εκεί. Επόμενος προορισμός...η μεγάλη καλλιέργεια, μέρος το οποίο μας γοητεύει για την μεγάλη του έκταση! Τρέξαμε ανάμεσα στο χώμα και στα σπαρτά, ώσπου έφτασε η ώρα για την επιστροφή στην τάξη μας.