ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Η Mentor στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Εναλλακτικός Τουρισμός»
27. 03. 2018

Στον Βόλο ξεκίνησαν και συνεχίζουν δυναμικά! Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα Εναλλακτικός Τουρισμός αποτελεί ένα δημιουργικό εργαστήρι καθώς οι ώρες θεωρητικής κατάρτισης βασίζονται στη διάδραση και την συμμετοχική μάθηση & εμπλουτίζονται διαρκώς με εκπαιδευτικές επισκέψεις και προσκεκλημένους ομιλητές. Στις 20 Μαρτίου ο προσκεκλημένος ομιλητής κ. Παναγιώτης Γκιόκας, συνιδρυτής της Mentor συζήτησε με τους συμμετέχοντες για τις εκπαιδευτικές-πολιτιστικές θεματικές περιηγήσεις της Mentor, τις υπηρεσίες πολιτιστικής διαχείρισης που παρέχει, για την ανάληψη του θεσμού της Πολιτιστικής Πρωτεύουσας της Ευρώπης από την Ελευσίνα και τις επόμενες ενέργειες της διοργάνωσης. Κυρίαρχο θέμα στην επικοινωνία και τις ερωτήσεις των καταρτιζομένων ήταν και η γέννηση της αρχικής ιδέας για την Mentor, οι δυσκολίες και οι ευκαιρίες που προέκυψαν κατά την εξέλιξή της ως start-up.

Η Mentor στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Εναλλακτικός Τουρισμός»