ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Εναρκτήριος συνάντηση για το project Balkan Road
06. 12. 2017

Εναρκτήρια συνάντηση

Στις 6 Δεκεμβρίου, στο ξενοδοχείο ΤΙΤΑΝΙΑ στην Αθήνα, πραγματοποιήθηκε η εναρκτήριος συνάντηση για το project BalkanRoads, που χρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό πρόγραμμα BalkanMED. Ένας από τους στόχους του προγράμματος είναι η ανάπτυξη ενός οδηγού για τον τρόπο που τα αγροκτήματα μπορούν να μηδενίσουν το ανθρακικό, υδάτινο αποτύπωμά τους, καθώς και το αποτύπωμα για τα απόβλητά τους.

Στη συνάντηση συμμετείχαν από το Γραφείο Στρατηγικών Προγραμμάτων της Σχολής, η κα Κατερίνα Ρουμελιώτη, υπεύθυνη για τα Ευρωπαϊκά προγράμματα και η Δρ Δήμητρα Ζορμπά, γεωπόνος.

Για περισσότερες πληροφορίες για το Project δείτε εδώ.

Εναρκτήριος συνάντηση για το project Balkan Road