ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Συνεχίζεται η επιδεικτική εφαρμογή του σκευάσματος ΑΜΙΝΟ-16
05. 07. 2017

Συνεχίζεται η επιδεικτική εφαρμογή του σκευάσματος ΑΜΙΝΟ-16 (αμινοξέα φυτικής προέλευσης) σε καλλιέργεια ελιάς στην Καλαμάτα, μηλιάς στο Μεσόβουνο Κοζάνης και κερασιάς στην Καρυδιά Εδέσσης. Οι ελιές αναπτύσσονται κανονικά, οι μηλιές δείχνουν ικανοποιητική ανάκαμψη από το στρες που υπέστησαν λόγω του παγετού κατά την περίοδο της ανθοφορίας, ενώ οι κερασιές είναι έτοιμες για συγκομιδή. Το ΑΜΙΝΟ-16 παράγεται στη Θεσσαλονίκη από την εταιρία ΕΒΥΠ Ε.Ε., είναι καινοτόμο προϊόν (βιο-διεγέρτης, βιο-ενεργοποιητής), είναι κατάλληλο και για χρήση στη βιολογική γεωργία ενώ προστατεύεται από Ευρωπαϊκή πατέντα.

Συνεχίζεται η επιδεικτική εφαρμογή του σκευάσματος ΑΜΙΝΟ-16