ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Ξεκίνησαν τα Σεμινάρια Επιμόρφωσης του ΚΑΕΜ
09. 11. 2016

Την Τρίτη 8 Νοεμβρίου ξεκίνησαν τα σεμινάρια επιμόρφωσης του Κέντρου Αγροδιατροφικής Επιχειρηματικότητας Μεσσηνίας, στην Καλαμάτα. Πάνω από 70 εκπαιδευόμενοι παρακολουθούν μαθήματα σε έξι επαγγελματικούς τομείς, οι οποίοι περιλαμβάνουν το ελαιόλαδο και την επιτραπέζια ελιά, την επεξεργασία τροφίμων, τα φυτικά προϊόντα, την εκκίνηση των επιχειρήσεων καθώς και το e-marketing.

Τα μαθήματα εστιάζουν κυρίως στην πρακτική επιμόρφωση των συμμετεχόντων και η εμπειρία των εκπαιδευομένων ενισχύεται από τις συχνές προγραμματισμένες επισκέψεις-διαλέξεις από διακεκριμένους προσκεκλημένους ομιλητές. Όσοι εκπαιδευόμενοι αποφασίσουν να χρησιμοποιήσουν την εκπαίδευσή τους προκειμένου να ασχοληθούν επαγγελματικά στον τομέα της αγροτικής παραγωγής, έχουν πρόσβαση σε παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών από ειδικούς του Κέντρου.

Ξεκίνησαν τα Σεμινάρια Επιμόρφωσης του ΚΑΕΜ