ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Job shadowing
03. 10. 2023

Στο πλαίσιο δραστηριοτήτων μαθησιακής κινητικότητας φιλοξενήσαμε στο σχολείο μας και δεχθήκαμε στις τάξεις Αγγλικών και Μαθηματικών για παρακολούθηση δύο καθηγήτριες από το Ουγγρικό σχολείο Kiskoros, από 26 Σεπτεμβρίου έως 3 Οκτωβρίου  Τα Λύκεια της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής αποτελούν κέντρο εκπαίδευσης καθώς υποδέχονται για περισσότερα από 20 χρόνια καθηγητές από χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης οι οποίοι παρακολουθούν τη διδασκαλία των καθηγητών των Λυκείων με σκοπό να μεταφέρουν στη δική τους τάξη καλές πρακτικές, καινοτόμες μεθόδους διδασκαλίας και χρήσης νέων τεχνολογιών με  σκοπό τη βελτίωση της ποιότητας διδασκαλίας στη σχολική τάξη.

Job shadowing