ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γενικό Λύκειο   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Διδασκαλία Ελληνικής Γλώσσας - Επίσκεψη δημοσιογράφου
15. 11. 2016

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Έκθεσης-Έκφρασης της Β΄τάξης του Γενικού Λυκείου, ο δημοσιογράφος της ΕΤ3 κ. Βασίλης Καραμπάσης συζήτησε με τους μαθητές τη σχέση των Μέσων Ενημέρωσης με την τεχνολογία. Η συζήτηση που έγινε είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον, αφού ο κ. Καραμπάσης είναι υπεύθυνος για την ηλεκτρονική σελίδα της ΕΤ3, ενώ για πολλά χρόνια εργάστηκε ως δημοσιογράφος στο ραδιόφωνο.

Ανέπτυξε στα παιδιά θέματα που αφορούσαν στις προοπτικές της τηλεόρασης στην εποχή μας, αλλά και στην αλλαγή των δεδομένων της ενημέρωσης που έφερε το Ιντερνετ.

Διδασκαλία Ελληνικής Γλώσσας - Επίσκεψη δημοσιογράφου