ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Καλή ξεκούραση καφέ αρκούδα…!
15. 01. 2021

Μία τεράστια βαλίτσα έκανε την εμφάνισή της στην τάξη μας…. Η περιέργεια παρέα με τη φαντασία οδήγησαν τα βήματα μας στην αυλή μας για να γνωρίσουμε το περιεχόμενο της που δεν ήταν άλλο από την καφέ αρκούδα και το αρκουδάκι της..

Η αρκούδα μας επισκέφθηκε με ένα σκοπό … να τη βοηθήσουμε να βρει την πιο ζεστή φωλιά για να περάσει το χειμώνα… !

Τα Φυλλαράκια 1 που απολαμβάνουν  να προσφέρουν βοήθεια δέχτηκαν με προθυμία αρκεί να έμενε η αρκούδα λίγες μέρες μαζί μας … ώστε να γνωριστούμε καλύτερα!

Η μεγάλη ημέρα έφτασε, τα Φυλλαράκια μας σκέφτηκαν το καλύτερο μέρος για να ξεκουραστεί η αρκούδα και το αρκουδάκι! Πήραν τα φτυάρια τους, φαγητό, νερό και έφτιαξαν την πιο ζεστή φωλιά με χώμα και πολλά πολλά φύλλα για να κοιμάται η αρκούδα και το αρκουδάκι στα μαλακά…

Φυσικά, αποχαιρέτησαν  τις αρκούδες και έδωσαν ραντεβού την Άνοιξη!

Καλή ξεκούραση καφέ αρκούδα!