ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Secret Reader ?!?!
22. 12. 2016

Λίγο πριν τα Χριστούγεννα και η μαγεία βρίσκεται παντού γύρω μας! Ακόμα ακόμα και …στα παραμύθια μας!!! Ένας…..“secretreader” λοιπόν είναι έτοιμος να επισκεφθεί τα Φυλλαράκια 1 !!!!

Σκοπός της επίσκεψης; Η ανάγνωση της αγαπημένης του χριστουγεννιάτικης ιστορίας!!!

Με μεγάλη αγωνία, τα Φυλλαράκια 1, αναμέναμε τον κρυφό μας παραμυθά!!! Όταν  το ρολόι έδειξε 10 ακριβώς , την πόρτα μας χτύπησε η κυρία Δέσποινα! Την υποδεχτήκαμε με χαρά και μαζί της απολαύσαμε την καταπληκτική ιστορία «Τα Χριστούγεννα του θυμωμένου ασβού»!!!

Ως είθισται όμως, κανείς δεν φεύγει με άδεια χέρια από την τάξη μας!! Αυτή τη φορά το δώρο μας ήταν ένα Ρούντολφ – στολίδι για το χριστουγεννιάτικο δέντρο!!!

Καλά και παραμυθένια Χριστούγεννα!!!