ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Σαρακοστιανό πικ-νικ!
28. 02. 2017

Μπορεί τα Σποράκια να γιόρτασαν την Καθαρά Δευτέρα με τους γονείς τους, αλλά θέλησαν να τη γιορτάσουν και με τους φίλους τους στο σχολείο.

Και πού αλλού θα μπορούσαμε να πάμε, παρά στο γήπεδο ποδοσφαίρου της Α.Γ.Σ. που έχει αρκετό χώρο για να πετάξουμε το χαρταετό!

Παρόλο που ο καιρός ήταν συννεφιασμένος, δεν πτοηθήκαμε! Φορέσαμε τα αδιάβροχά μας και... 1,2,3 πάμε να σηκώσουμε ψηλά το χαρταετό! Επειδή όμως δεν είχε πολύ αέρα, δεν καταφέραμε να τον δούμε να ανεμίζει.

Μετά από αρκετές προσπάθειες και πολύ τρέξιμο, πεινάσαμε και καθήσαμε να φάμε σαρακοστιανά εδέσματα.

Πω πω πόσο νόστιμα!