ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   Νέα & Εκδηλώσεις   /   Εκδηλώσεις
Προχωρημένα Μαθήματα Φυσικής Σωματιδίων (International Masterclasses) στην ΑΓΣ
05. 03. 2018

Το Γενικό Λύκειο της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής σε συνεργασία με το Εργαστηριακό Κέντρο Φυσικών Επιστημών (Ε.Κ.Φ.Ε.) Κέντρου της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, με το Εργαστήριο Πυρηνικής Φυσικής και Στοιχειωδών Σωματιδίων του Τμήματος Φυσικής του Α.Π.Θ. και με την Ευρωπαϊκή Ομάδα Εκλαΐκευσης Φυσικής Στοιχειωδών Σωματιδίων (Interenational Particle Physics Outreach Group, IPPOG) διοργανώνουν μία ημερίδα International Μasterclasses τη Δευτέρα 5 Μαρτίου από τις 10πμ μέχρι της 6μμ που απευθύνεται στους μαθητές των Β’ & Γ’ τάξεων του ΓΕΛ της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής και σε πενταμελείς ομάδες μαθητών Β’ & Γ’ τάξης από 14 ΓΕΛ της Δ.Δ.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης. Περισσότερες πληροφορίες εδώ.