ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   Νέα & Εκδηλώσεις   /   Εκδηλώσεις
Καλωσόριξες Άνοιξη, Καλωσήρθες Λαμπρή
09. 04. 2017

Το Δημοτικό Σχολείο, το Νηπιαγωγείο και ο Παιδικός Σταθμός στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή, με μεγάλη χαρά σας προσκαλούν σε μια ανοιχτή ανοιξιάτικη εκδήλωση με τίτλο «Καλωσόρισες Άνοιξη, καλωσήρθες Λαμπρή!» την Κυριακή 9 Απριλίου 2017 και ώρα 10.30 πμ στις εγκαταστάσεις της Σχολής.

H εκδήλωση απευθύνεται σε παιδιά ηλικίας 3-10 ετών, θα διαρκέσει έως τις 14.00μμ και περιλαμβάνει:

• Εργαστήρια διακόσμησης πασχαλινών αυγών, στολισμού λαμπάδας με πρωτότυπα υλικά  και πολλές άλλες ανοιξιάτικες και πασχαλινές κατασκευές και χειροτεχνίες
  • Κυνήγι κρυμμένων πασχαλινών αυγών
  • Εργαστήριο κεραμικής για πασχαλινές και άλλες δημιουργίες
  • ·Επίσκεψη στο οικιακό κοτέτσι όπου τα παιδιά μαζεύουν τα αυγά από τις φωλιές και τα βάφουν με κόκκινο χρώμα της Λαμπρής
  • Εργαστήρια για σοκολατένιες φιγούρες της Λαμπρής
  • Εργαστήρια παιδικής αρχιτεκτονικής
  • Μπαλονοδρομίες και Σκυταλοδρομίες με αυγά και νερό
  • Μουσικό εργαστήρι «Φτιάξε τη δική σου Μουσική»
  • Ενημερώσεις και ξεναγήσεις στις εγκαταστάσεις των σχολείων

Η είσοδος στην εκδήλωση είναι ελεύθερη και θα διεξαχθεί στις εγκαταστάσεις του Δημοτικού Σχολείου αλλά και του Παιδικού Σταθμού και του Νηπιαγωγείου. Θα λειτουργούν  κυλικεία με καφέ και snack, καθώς και standμε ανοιξιάτικα λουλούδια ενώ το campusstore(πρατήριο προϊόντων της Σχολής) θα είναι ανοιχτό.

Για το πρόγραμμα της εκδήλωσης, πατήστε εδώ. Είσοδος Ελεύθερη.

Για περισσότερες πληροφορίες και/ή διευκρινίσεις: 2310 492 761 & 758